Наука

Відбулось засідання секції МОН України  №5 в дистанційному режимі

Submitted by s.kravchuk on Wed, 09/09/2020 - 06:53

Відбулось засідання секції МОН України  №5 в дистанційному режимі через відеоконференцію Міт  9 вересня 2020 р. о 9 годині. Затверджено підсумки проведених експертиз завершених та перехідних (за 2019 р.) бюджетних науково-дослідних робіт. У засіданні від кафедри телекомунікацій і ІТС прийняли участь проф. Ільченко М.Ю.  і проф. Кравчук С.О.

Стали відомі результати двох конкурсів Національного фонду досліджень України, в яких приймали участь члени кафедри телекомунікацій

Submitted by s.kravchuk on Wed, 09/09/2020 - 05:39

Національний фонд досліджень це структура, створена 2018 р., що покликана підтримувати українських учених. НФД надає гранти дослідникам незалежно від відомчої належності установ. Конкурси відбуваються задля популяризації та розвитку природничих, технічних, біологічних і медичних наук, прикладних наукових досліджень. Усі подані на конкурси НФД проєкти проходять незалежну експертизу із залученням іноземних експертів.

Відбулась зустріч з першим заступником Міністра освіти і науки України

Submitted by s.kravchuk on Sat, 08/15/2020 - 16:51

Наш університет відзначається великим обсягом інноваційної діяльності, зокрема більшість членів кафедри є членами науково-дослідних груп. Даному напрямку діяльності був присвячений візит 13 серпня 2020 г. першого заступника Міністра освіти і науки України Микола Кизим в КПІ ім. Ігоря Сікорського. У Залі засідань Адміністративної ради КПІ Микола Кизим і особи, що його супроводжували, зустрілися з представниками керівництва університету.

Чи є протиріччя в назві "електронні комунікації"

Submitted by s.kravchuk on Fri, 08/14/2020 - 17:29

Новий закон України вводить новий термін "елекронні комунікації" на заміну "телекомунікації". Свого часу "телекомунікації" були введені на заміну старого радянського терміну " електрозв язок". За останній час телекомунікації ввібрали в себе практично всі рівні моделі відкритих систем, але в новому законі поняття "електронні комунікації" розглядає тільки нижні і середні рівні. Чи є в цьому протиріччя? Пропонуємо розглянути дану проблему на науковому семінарі кафедри телекомунікацій.

На кафедрі телекомунікацій виконується ряд науково-дослідних робіт щодо реалізації архітектури мережі 5G

Submitted by s.kravchuk on Thu, 08/06/2020 - 10:07

На кафедрі телекомунікацій виконується ряд науково-дослідних робіт щодо реалізації архітектури мережі 5G. Зокрема визначені ключові принципи архітектури мережі 5G полягають в наступному:

Найважливіші напрями фундаментальних та прикладних наукових досліджень

Submitted by s.kravchuk on Wed, 08/05/2020 - 18:08

Із наведеного НДЧ "Переліку найважливіших напрямів фундаментальних та прикладних наукових досліджень, за якими Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»" для науковців кафедри можуть бути перспективними для науково-дослідних робіт наступні:

Інтерв'ю журналістам РАНОК З ІНТЕРОМ надав професор кафедри телекомунікацій Сергій Кравчук

Submitted by s.kravchuk on Sat, 07/18/2020 - 16:14

У світі дедалі більше поширюється дискусія щодо безпечності п’ятого покоління мобільного зв’язку. У багатьох країнах люди виходять на мітинги з вимогою заборонити 5G. Тренд дійшов і до України – на сайті інтернет-представництва Президента вже зібрали підписи під петицією про заборону 5G.

Затверджено нові положення щодо створення та функціонування наукових гуртків в університеті

Submitted by s.kravchuk on Mon, 07/13/2020 - 09:25

Затверджено нові положення щодо створення та функціонування наукових гуртків в університеті "Про діяльність гуртків у КПІ ім. І. Сікорського" - наказ 1/233 від 13.07.2020 р. Актуальним для кафедри є положення про гуртки, що підпадають під наукове та інженерне спрямування. Виникає потреба розгляду даного положення на кафедрі.