Проведення співробітниками кафедри телекомунікацій наукових досліджень 3-го етапу виконання НДР «Науково-технічні засади побудови нових систем загоризонтного зв’язку із використанням ретрансляційних аероплатформ та штучних утворень»

Submitted by s.kravchuk on Sun, 04/12/2020 - 15:46

Основна мета даного етапу досліджень є експериментальне відпрацювання базових принципів керування ро’єм (сузір’ям) дронів та формування кооперативної системи ретрансляції, що були теоретично обґрунтовані та визначені в попередніх роботах.

Рій (сузір’я) дронів був сформований із ряду квадрокоптерів Syma, причому тільки три з них були оснащені додатковими трансиверами на базі ADALM-Pluto Radio і без відеокамери, ще два дрона виконували функцію постановників додаткових завад в каналах керування.

Наземна система керування (НСК) складалась із: пультів керування дронів Syma, об’єднаних через Bluetooth-канали  з комп’ютером керування (КК) так, що з КК можна було керувати їх польотом (кожного окремо); приймально-передавального блоку на базі ADALM-Pluto Radio, який підключений до того ж КК, основною функцією якого було забезпечення радіоканалів обміну даних з дронами та кооперація між ними.

Портативний автономний модуль  Analog Devices ADALM-Pluto Radio будується на базі високо інтегрованого високочастотного приймально-передавального SDR (software-defined radio) трансивера AD9363 компанії Analog Devices і SoC (System-on-a-Chip) FPGA Zynq Z-7010 компанії Xilinx. Перекриває частоти в діапазоні від 325 МГц до 3,8 ГГц,  ширина смуги до 20 МГц, змінна швидкість обміну даними, 12-розрядні АЦП і ЦАП, містить один передавач і один приймач, може працювати як в повнодуплексному, так і в напівдуплексному режимі. В якості програмного забезпечення для підтримки ADALM-Pluto Radio може використовуватись Matlab, Simulink та GNU Radio.

Для керування модулем було використано програмне забезпечення, розроблене з використанням бібліотеки «Communications Toolbox Support Package for Analog Devices ADALM-Pluto Radio».